تبلیغات
مد روز - لنز شما روشن
مد روز
انواع مدل لباس مجلسی زنانه و آرایش های زیبا

جستجوی مدل و آرایش در وبلاگ

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لنز شما روشن

لنزهای تماسی یک ابزار پزشکی هستند که باید توسط چشم‌پزشک تجویز شوند. چشم‌پزشک چشم شما را معاینه کرده و مطمئن می‌شود برای استفاده از لنز تماسی مشکلی ندارید و سپس لنز را برای شما نسخه می‌کند…

لنزهای تماسی از انواع مختلف پلاستیک ساخته شده‌اند که به دو گروه اصلی نرم و سخت تقسیم می‌شوند. لنزهای نرم ۲۵ تا ۷۹ درصد آب دارند، کاملاً راحت هستند و استفاده کننده خیلی سریع به آنها عادت می‌کند. لنزها بر حسب جنس، فاصله زمانی که قابل استفاده‌اند و قابلیت خوابیدن با لنز در شب تقسیم‌بندی می‌شوند.

 

لنز شما روشن - Bia2Model.COm

 

 

 

انواع جدید لنزهای تماسی

لنزهایی که به‌طور مداوم به مدت ۳۰ روز استفاده می‌شوند یک نوع جدید از لنزهای نرم هستند که میزان زیادی اکسیژن را به چشم رسانده و بسیار راحت و ایمن هستند.

لنزهای شارژی

لنزهایی هستند که شکل قرنیه را تغییر داده و دید شما را بدون استفاده از لنز یا جراحی کامل می‌کنند که به نام اورتوکراتولوژی یا CRT خوانده می‌شوند.  این لنزها در طول شب استفاده می‌شوند و در این مدت شکل قرنیه را تغییر داده و در طول روز با اینکه از لنز تماسی استفاده نمی‌کنید دیدتان بهتر می‌شود

لنزهای تماسی قابل تعویض

لنزهای قابل تعویض برای مدت زمان مشخصی قابل استفاده‌اند و سپس دور ریخته می‌شوند و یک جفت لنز جدید جایگزین آنها می‌شود. این لنزها در سال ۱۹۸۷ معرفی شدند و امروزه بیشترین نوع لنز تماسی قابل استفاده‌اند. لنزهای قابل تعویض به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند. لنزهای قابل تعویض که هر دو هفته یک‌بار دور ریخته شده و به‌جای آنها از لنز نو استفاده می‌شود. لنزهای قابل تعویض مکرر که هر ماه یا هر سه ما ه یک‌بار تعویض می‌شوند و لنزهای تماسی با روش سنتی که هر ۶ ماه یا یک‌سال یک‌بار تعویض می‌شوند.

لنزهای قابل تعویض یا روزانه‌اند و یا ممتد استفاده می‌شوند. فرم روزانه فقط طی روز زده می‌شود و در هنگام خواب درآورده می‌شود ولی فرم ممتد در هنگام خواب نیز استفاده می‌شود. لنزهایی که در شب استفاده می‌شوند ریسک عفونت بیشتری نسبت به لنزهای روزانه دارند چون ارگانیسم‌های خطرناکی که از طریق انگشتان، پلک یا محلول‌های لنز وارد چشم می‌شوند زیر لنز تماسی تجمع یافته و در شب بهتر رشد کرده و شانس عفونت قرنیه زیاد می‌شود.

چرا لنز‌ها را دور می‌اندازیم؟

باید بدانید هرچه زودتر لنزهای تماسی‌تان را عوض کنید، چشم‌های شما سالم‌تر و راحت‌تر خواهد بود زیرا موادی مانند پروتئین، کلسیم و چربی‌ها در اشک به‌طور طبیعی یافت می‌شود که می‌تواند روی لنز رسوب کند. این امر هم موجب احساس ناراحتی در چشم شده و هم چشم را مستعد عفونت می‌کند.

کدام نوع لنز قابل تعویض برای شما مناسب‌تر است؟

برنامه تعویض لنز هر فرد بستگی به چشم او دارد.  بعضی از چشم‌ها پروتئین و چربی بیشتری تولید می‌کنند پس لنز باید زودتر جایگزین شود. همچنین اگر فرد آلرژی داشته باشد باید زود به زود لنزش را عوض کند. به هرحال ارزیابی دقیق و کامل توسط چشم پزشک می‌تواند بهترین برنامه جایگزینی لنز را به شما پیشنهاد کند.

چگونه لنزمان را پشت و رو در چشم نگذاریم؟

برای اینکه مطمئن شوید لنزتان را پشت و رو در چشم نمی‌گذارید آن‌ را روی انگشت در مقابل چشمان‌تان قرار دهید. اگر لنز شکل U داشته باشد پشت و رو نیست اما اگر لبه‌های U به خارج کشیده شده باشد لنزتان پشت و رو است.

مراقبت‌های لنز نرم: در هنگام استفاده از لنز نرم دانستن مراقبت‌های آن بسیار مهم است چون عدم مراقبت کافی سبب عفونت می‌شود که حتی ممکن است به کوری منجر شود. امروزه استفاده از محلول‌های چند منظوره و لنزهای قابل تعویض روزانه کار مراقبت را آسان کرده است. قبل از تغییر روش مراقبت از لنز با چشم پزشک‌تان مشو